Parbord empirestil
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KONSOLBORD, 1 par, 1800-talets slut, empirestil, halvmåneformade, stomme i mahogny, dekor i form av mässingsbyster, fotavslut i mässing, höjd ca 76 cm, ca skivornas mått ca 34x80 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, 1 av borden med ringmärke i skivan
625344
2019-03-19