Porslin, Kina 1700-/1800-tal
Klubbat för:
400 SEK
Arviointi
1 200 SEK
Kuvaus
PORSLIN, Kina 1700-/1800-tal, 3 delar, tekopp med fat, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose, höjd 4,5 cm, bojan med handmålad dekor i blått, 1800-tal, höjd ca 18 cm, penselställ med handmålad polykrom dekor av blommor, 1800-tal, höjd ca 5 cm
Kuntoraportti
Koppen med spricka och nagg, bojanen med glasyrmistor
625356
Päivämäärä:
2019-03-26