Wilhelm Kåge fat Farsta Gustavsberg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, fat, keramik, med hänklar, 1950-tal, Gustavsberg, Farsta, ristad dekor av stjärnor och cirklar, signerat "Gustavsberg Kåge Farsta" samt med studiohanden, diameter ca 27 cm

Glasyrnagg

625386

2019-03-19