Obelisker
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OBELISKER, 1 par, Grand tour souvenirer, 1900-talets mitt, röd marmor (spetsarna i eget marmorstycke) samt möjligen gul kalksten och svart kalksten/marmor, höjd ca 40 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Smärre nagg, slitage
625482
2019-03-23