Skrivbordsset
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORDSSET, Grand tour souvenir, 1800-talets slut, bronsskulptur efter Michelangelos staty av Lorenzo de Medici, bläckhorn i brons, plattan i marmor, verde mare, höjd ca 21 samt 35x17 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Glasinsatserna till bläckhornen saknas, några nagg, bruks och åldersrelaterat slitage
625489
2019-03-23