Skrivbordsset

Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset
Skrivbordsset

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORDSSET, Grand tour souvenir, 1800-talets slut, bronsskulptur efter Michelangelos staty av Lorenzo de Medici, bläckhorn i brons, plattan i marmor, verde mare, höjd ca 21 samt 35x17 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Glasinsatserna till bläckhornen saknas, några nagg, bruks och åldersrelaterat slitage

625489

2019-03-23