Bokstöd

Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd
Bokstöd

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOKSTÖD, 1 par, tidigt 1900-tal, i form av tempelgavel, inspirerat av Isis templet i Philae, Egypten, märkt B&H, Bradley & Hubbard, USA, gjutjärn samt bricka i mässing, höjd ca 10,5 samt längd 15 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Åldersrelaterat slitage

625496

2019-03-23