Thomas Rowlandson akvareller

Thomas Rowlandson akvareller
Thomas Rowlandson akvareller
Thomas Rowlandson akvareller
Thomas Rowlandson akvareller
Thomas Rowlandson akvareller
Thomas Rowlandson akvareller

Klubbat för:

550 SEK

2 000 SEK

THOMAS ROWLANDSON (England, 1756-1827): 9 kolorerade gravyrer, från "The tours of Dr Syntax" (1812-1821), numrerade: 4, 5, 7, 8, 16, 19, 27, 2 st med icke synlig numrering, bildyta ca 12x19 cm, 2 gravyrer av Robert Cruikshank (1789-1856) medföljer

625500

2019-03-19