Edward Hald graalvas
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors 1941, Fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt, signerad Orrefors Sweden Graal Nr 699 Edward Hald, höjd ca 15,5 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Mindre repor på vasens insida
625518
2019-04-14