Edward Hald graalvas

Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas
Edward  Hald graalvas

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

EDWARD HALD (1883-1980), vas, Orrefors 1941, Fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt, signerad Orrefors Sweden Graal Nr 699 Edward Hald, höjd ca 15,5 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Mindre repor på vasens insida

625518

2019-04-14