Statyett

Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett
Statyett

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

STATYETT i form av Merkurius, 1900-talets första hälft, efter Giovanni Bologna (1529-1568), mörkpatinerad brons på sockel av svart kalksten/marmor, höjd ca 85 cm

Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour

Flera avslag på sockelns stendel, slitage

625553

2019-03-23