Flintredskap
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLINTREDSKAP, 9 st, äldre stenålder Egypten från Nildeltat, förvarade i träschatull, redskapen mellan ca 2,5-4 cm
Proveniens: Engelsk samling, tidigt 1900-tal
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Jordfynd
625579
2019-03-23