Skålfat Kina Ming

Skålfat Kina Ming
Skålfat Kina Ming
Skålfat Kina Ming
Skålfat Kina Ming
Skålfat Kina Ming
Skålfat Kina Ming

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, 1 par, porslin, snarlika, Kina, Ming (1368-1644), dekor av blomma i vas på terrass i underglasyrblått, sjöfynd, diameter ca 19-21 cm

Skev form, slitage, nagg

625586

2019-03-20