JARDINIERE, lergods, omkring år 1900.

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

JARDINIERE, lergods, omkring år 1900. Grön glasyr. Längd 51cm, bredd 28 cm, 23 cm.

Åldersrelaterat slitage med enstaka avslag på inre kant, krackelyr.

625675

2019-03-23