Toini Muona keramikask
Klubbat för:
500 EUR
Arviointi
600 EUR
Kuvaus
TOINI MUONA, skrin med lock, signerad TM Arabia, 1930-tal, oxblodsglaserad keramik, under locket text i guld "Anja 1932", höjd 10 cm, diameter 13,5 cm
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Kuntoraportti
625678
Päivämäärä:
2019-04-15