Tillbaka till katalog

Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

Beskrivning

BORDSLAMPA, 1900-talets mitt, Falkenbergs Belysning, i stil efter H. Th. J. A. Busquets "Pinocchio", stomme i mässing, perforerad skärm i lackerad metall, stommen märkt FLB, höjd ca 31 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

625728

Datum:

2019-03-20