Fred Gibson & Co herrfickur i silver

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FRED GIBSON & CO, fickur, silver, London, England, 18/1700-tal, emaljerad urtavla med motiv av skepp, sekundvisare med skiva i ben, spindelgång, verknr. 6821, innerboett stämplad WH, ytterboett i försilvrad mässing samt läderklädd, diameter inkl. ytterboett 58 mm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med sprickor

625749

2019-04-02