Hopfällbart spelbord med ställ

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HOPFÄLLBART SPELBORD med STÄLL, 1800-talets slut, stället och ben i bronserat trä, kvadratisk skiva uppklistrad med duk, bemålat med blomsterdekor, skivan är utfällbar i ett spelbord, höjd (som ett bord) ca 71, 75x75 cm

Slitage, ställvis förlust av färg och bronsering, några skador och retuschering på duket, fogarna av stället är något lösa

625784

2019-03-26