Hopfällbart spelbord med ställ
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HOPFÄLLBART SPELBORD med STÄLL, 1800-talets slut, stället och ben i bronserat trä, kvadratisk skiva uppklistrad med duk, bemålat med blomsterdekor, skivan är utfällbar i ett spelbord, höjd (som ett bord) ca 71, 75x75 cm
Slitage, ställvis förlust av färg och bronsering, några skador och retuschering på duket, fogarna av stället är något lösa
625784
2019-03-26