John Prescott Knight oljemålning

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOHN PRESCOTT KNIGHT, RA, (1803-1881): Porträtt föreställande Benjamin Disraeli, premiärminister Februari-December 1868 samt. mandatperioden 1874-80, á tergo signerad John P. Knight, olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 92x72 cm

Krackelyr, tidigare brickmärkt

625785

2019-03-20