Statyett
Klubbat för:
3 000 SEK
2 000 SEK
STATYETT i form av Zeus, 1800-tal, patinerad brons, sockel i svart kalksten/marmor, höjd ca 21 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Grand tour
Del av en arm borta, lagning på andra armen, nagg på sockeln, slitage
625821
2019-03-23