Saltkar silver 1800-tal
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, 1800-tal, 2+1, empire respektive empirestil, silver, insatser i blåfärgat glas, paret saltkar stämplade med italiensk (Rom) importstämpel, längd ca 8,5-9 cm
En glasinsats saknas, nagg,
625843
2019-03-20