Saltkar silver 1800-tal

Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal
Saltkar silver 1800-tal

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALTKAR, 1800-tal, 2+1, empire respektive empirestil, silver, insatser i blåfärgat glas, paret saltkar stämplade med italiensk (Rom) importstämpel, längd ca 8,5-9 cm

En glasinsats saknas, nagg,

625843

2019-03-20