Sked silver omkring 1700
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATSKED, silver, omkring 1700, stämplad EIS (möjligen för Ebbe Jönsson i Ystad), skaftände med graverad dekor, undersida med monogram, längd ca 20 cm, vikt 47 g
Slitage och mindre bucklor
625911
2019-03-20