Sked silver omkring 1700

Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700
Sked silver omkring 1700

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATSKED, silver, omkring 1700, stämplad EIS (möjligen för Ebbe Jönsson i Ystad), skaftände med graverad dekor, undersida med monogram, längd ca 20 cm, vikt 47 g

Slitage och mindre bucklor

625911

2019-03-20