Hvidt & Mølgaard Nielsen Ax-stol
Closed
2019-03-26
626075
| Sold for | 3 200 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, ´´Ax-stol´´, karmstol, 1900-talets andra hälft, modellen formgiven 1947, Fritz Hansen, sitthöjd ca 40 cm
slitage