Jonas Hultsten byrå
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
JONAS HULTSTÉN (mästare i Stockholm 1773-1794), byrå, sengustaviansk, fanerad med mahogny, beslag av mässing, skiva i sten, signerad på ena lådkanten "Hultstén"., 3 lådor, den övre med inredning, höjd ca 81, 114x57 cm, nykel finns
Fanerlagningar, spår efter beslag, lagad skiva, senare beslag, sprickor
626097
2019-03-20