Jonas Hultsten byrå

Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå
Jonas Hultsten byrå

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

18 000 SEK

JONAS HULTSTÉN (mästare i Stockholm 1773-1794), byrå, sengustaviansk, fanerad med mahogny, beslag av mässing, skiva i sten, signerad på ena lådkanten "Hultstén"., 3 lådor, den övre med inredning, höjd ca 81, 114x57 cm, nykel finns

Fanerlagningar, spår efter beslag, lagad skiva, senare beslag, sprickor

626097

2019-03-20