Lorenz Georg Weis bägare silver

Klubbat för:

1 000 SEK

1 500 SEK

LORENZ GEORG WEIS (mästare i Norrköping 1791-1829), bägare, silver, stämplad LGW, Norrköping 1794, invändigt förgylld, sviselerad dekor i form av bl.a blomster, höjd 9, vikt ca 52 g

Förgyllning med slitage

626128

2019-03-23