Lorenz Georg Weis bägare silver
Klubbat för:
1 000 SEK
1 500 SEK
LORENZ GEORG WEIS (mästare i Norrköping 1791-1829), bägare, silver, stämplad LGW, Norrköping 1794, invändigt förgylld, sviselerad dekor i form av bl.a blomster, höjd 9, vikt ca 52 g
Förgyllning med slitage
626128
2019-03-23