Hans Lundgren bägare silver

Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver
Hans Lundgren bägare silver

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HANS LUNDGREN (mästare i Stockholm 1766-1769/71), bägare, silver, stämplad HL, Stockholm saknar årtalsindex, sviselerad dekor, höjd 6,5 cm, vikt ca 20 g

Smärre bucklor, mynningen med två mindre bristningar

626132

2019-03-23