Penselvas Kina

Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina
Penselvas Kina

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, cylinderformad, dekor av figurscen vid trädgårdsklippa i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 28 cm

Slitage, fläckar

626136

2019-03-22