Golvvaser Kina 1800-tal

Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal
Golvvaser Kina 1800-tal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, balusterformade, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 62 cm

Smärre slitage

626159

2019-03-21