Golvlampa 1940-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NORDISKA KOMPANIET, golvlampa, 1940-/50-tal, märkt med mässingsbricka NK 31723, stomme i mahogny med tre fötter, vit glaskupa med veckad skärm av textil, höjd 144 cm
Slitage, glaskupa med skada där mindre bit saknas, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
626181
2019-04-07