Golvlampa 1940-tal

Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal
Golvlampa 1940-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NORDISKA KOMPANIET, golvlampa, 1940-/50-tal, märkt med mässingsbricka NK 31723, stomme i mahogny med tre fötter, vit glaskupa med veckad skärm av textil, höjd 144 cm

Slitage, glaskupa med skada där mindre bit saknas, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

626181

2019-04-07