Skålfat Kina Song

Skålfat Kina Song
Skålfat Kina Song
Skålfat Kina Song
Skålfat Kina Song
Skålfat Kina Song
Skålfat Kina Song

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, lergods, Kina, Song (960-1279), grön glasyr, dekor i relief av blommor, diameter ca 16 cm

PROVENIENS: Gustaf Hilleström collection

Spricka, slitage

626193

2019-03-22