Isaac Grünewald mfl. Filmaffisher 3 st.

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FILMAFFISCHER, 3 st, original, "När ungdomen vaknar", "Patrasket", "Maria på Kvarngården" ett ovanligt litografiskt tryck av ett av Sveriges största konstnärsnamn, Isaac Grûnewald, (affisch med slitage och smärre skador) oramade, ca 100 x 70 cm

Veck, slitage, nålhål, revor, gulnade sidor.

626206

2019-03-20