Assiett Kina

Assiett Kina
Assiett Kina
Assiett Kina
Assiett Kina
Assiett Kina
Assiett Kina

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av uppställda ting och vaser i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger smat guld, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 18 cm

Smärre slitage

626351

2019-03-26