Skålar Kina Song

Skålar Kina Song
Skålar Kina Song
Skålar Kina Song
Skålar Kina Song
Skålar Kina Song
Skålar Kina Song

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR , 2 st., lergods, Kina Song (960-1279), Qingbai, grön glasyr, diameter ca 17-18 cm

PROVENIENS: Den ena utställd 1985 i Borås, "Mittens rike", katalognummer 153

Slitage

626353

2019-03-26