Stop i silver
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDERS NILSSON, verksam i Lund, tidigt 1900-tal, stop i silver, 1901, på locket en kvinnofigur som dricker ur en mussla, monogram på ena sidan, höjd ca 20, största vidd 14 cm, vikt ca 380 g
Åldersrelaterat slitage
626373
2019-03-22