Stop i silver

Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver
Stop i silver

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANDERS NILSSON, verksam i Lund, tidigt 1900-tal, stop i silver, 1901, på locket en kvinnofigur som dricker ur en mussla, monogram på ena sidan, höjd ca 20, största vidd 14 cm, vikt ca 380 g

Åldersrelaterat slitage

626373

2019-03-22