Byrå sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, lister och beslag av mässing, tre lådor med mässingsskoda kanter, snedställda kannelerade hörnstolpar, avsmalnande ben, skiva av kalksten, höjd 81, 115 x 56 cm
Slitage, skivan lagad, enstaka lister och nyckel saknas, fotavslut kompletterade
626385
2019-03-21