Byrå sengustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, lister och beslag av mässing, tre lådor med mässingsskoda kanter, snedställda kannelerade hörnstolpa, avsmalnande ben med avslutande fothylsor, skiva av marmor, höjd 83, 117 x 56 cm

Nyckelskyltar och skiva ej ursprungliga, ett lås gammalt men ej ursprungligt, mindre lister saknas, ett ben något löst, smärre skador. Nyckel finns att avhämta i Utlämningen

626398

2019-03-21