Skänk
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets slut, blandstil, rikt skuren dekor på skåpsdörrarn med bytesdjur och vindruvsklasar, inändigt med ett hyllplan, ek, höjd ca 90 samt 174x58 cm
Nyckel saknas, fläckar på ovansidan, bruks och åldersrelaterat slitage
626416
2019-03-21