Bar samt 2 barstolar Danmark 1960-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BAR samt BARSTOLAR, "Folding Bar", formgivet av Erik Buch, 1960-tal, i palisanderfanér (Dalbergia Nigra) inredd med hyllor och barinredning, tillverkat för Dyrlund, Danmark, 2 st barpallar, palisanderfanér, okänd formgivare, bar höjd ca 116, bredd 90,5 - 181, djup 25 - 50 cm, barstolar höjd ca 75 cm

CITES-Intyg inom EU medföljer

Handtag med lagning, fläckar, fanérskador på bar och barpallar, nyckel saknas, repor förekommer

626433

2019-03-22