Vattenkanna Lindberg
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, "Fontana", vattenkanna, Gustavsberg, formgivningsår 1967, röd plast, handtag i rotting, höjd ca 21, längd 28 cm
HISTORIK: Vattenkannan Fontana formgavs av Stig Lindberg och tillverkades 1967 till 1972.
Handtag med skador/lagning, slitage
626451
2019-03-23