Bojan Kina Wucai Transition
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MINDRE BOJAN, porslin, Kina, Transition (1620-1683), wucai, dekor av pionslingor i järnoxid, emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 12 cm, trälock medföljer
PROVENIENS: Inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Regeringsgatan 25, Stockholm
Slitage
626516
2019-03-23