Bojan Kina Wucai Transition

Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition
Bojan Kina Wucai Transition

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

MINDRE BOJAN, porslin, Kina, Transition (1620-1683), wucai, dekor av pionslingor i järnoxid, emaljfärger och underglasyrblått, höjd ca 12 cm, trälock medföljer

PROVENIENS: Inköpt på S. Magaliff Antik-, Konst & Juvelaffär, Regeringsgatan 25, Stockholm

Zustandsbeschreibung

Slitage

626516

2019-03-23