Porslin Kina exportporslin

Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin
Porslin Kina exportporslin

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR, FAT, TEKANNA, TEKANNA, 9 dlr., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i emaljfärger, järnoxid, underglasyrblått och guld, diameter ca 6-12 cm

Nagg, slitage

626613

2019-03-23