Tapio Wirkkala fanerfat

Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat

Såld för:

9 000 EUR

Utropspris

5 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW, 1960-tal,
laminerad björkfaner, längd 48 cm, bredd 24,7 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

626673

2019-04-15