Tapio Wirkkala fanerfat

Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat
Tapio Wirkkala fanerfat

Såld för:

19 000 EUR

Utropspris

6 000 EUR

TAPIO WIRKKALA, fanerfat, signerad TW, 1960-tal,
laminerad björkfaner, längd 34,5 cm, bredd 23 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Slitage, ojämn i färgen och en spricka

626682

2019-04-15