Sekretär 1700-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR, fanerad i ek, 1700-talets andra hälft, 4 lådor, fällbar klaff med skrivinredning, beslag i mässing, svärtade detaljer, höjd ca 105, 97x49 cm, nyckel medföljer
Maskstungen, skadad list, sprickor, fanerbortfall, skrivklaffen går ej att öppna
626750
2019-03-26