Fiskgryta koppar
2019-03-23
626760
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FISKGRYTA, koppar, 1800-talets slut, med hänklar, invändigt förtennad, ägarmärkt TG, längd ca 89, höjd 17,5 cm
Lock samt insats saknas, slitage, fläckar, mindre lagning