Stolar rokoko 1700-tal
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st., snarlika, stockholmsarbeten i rokoko, förgyllda, skuren dekor av rosor och blad, sköldformad stoppad rygg, svängda ben, sitthöjd ca 42 cm
Varierande dekor, smärre dekorkompletteringar, en saknar stoppning, senare förgyllning
626805
2019-03-26