Grafiska blad efter J.F. Martin 1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

JOHAN FREDRIK MARTIN (1800-tal) efter: Stockholm sedt från Mose-Backe på Södermalm, efter förlaga av Elias Martin, ur Svenska Vyer No 1, Kongl. Lust Slottet Haga & Carlbergs slott (3), akvatint över konturetsning, två med blindstämpel, monterade i mahognyfanerade ramar med hörnfleuronger i förgylld mässing, 46,5 x 72 resp. 37 x 52 cm

Skador, fläckar

626873

2019-03-22